Diecézní pouť ve Frýdku bude 1. října tematicky provázet sv. Terezie z Lisieux

Kreativní program pro děti, přednášky pro dospělé, společná modlitba růžence a mše svatá s biskupem Martinem Davidem. To slibuje letošní Diecézní pouť ve Frýdku, na níž bude možné vyjít i pěšky. Cílem všech poutníků bude v sobotu 1. října frýdecká bazilika Navštívení Panny Marie. Duchovní, zábavný i vzdělávací program začíná v 14.00 hodin.

„Tato diecézní pouť se koná místo děkanátních poutí na úmysl obnovy rodin a nová povolání ke kněžství nebo k zasvěcenému životu,“ uvedl P. Jan Czudek, delegát ad omnia. K tématu pouti vybídlo samotné datum setkání. První říjnový den patří v katolickém kalendáři sv. Terezii z Lisieux a její jméno a životní styl bude rezonovat během celého programu.

Přestože se kvůli Diecézní pouti nebudou u kostela stavět kolotoče, děti se nudit nebudou. Biskupství ostravsko-opavské pro ně ve spolupráci s prorodinnými centry připraví stánky s tvořivými dílničkami. Dospělí se mohou od 14.15 zapojit do společné modlitby růžence a pak vybírat z přednášek. Do Frýdku z komunity Blahoslavenství z Dolan u Olomouce zavítá Věra Kulišťáková a z Dačic z karmelitánského kláštera přijede P. Serafim Jan Smejkal OCarm.  Den zakončí v 17.00 mše svatá s biskupem Martinem Davidem. Závěr programu bude patřit od 18.00 večeru chval.

Organizátoři pouti vybízejí mládež děkanátů, aby se do Frýdku vydala alespoň část cesty formou pěší pouti. Apel vyslyšel děkanát Nový Jičín, který plánuje s mladými vyrazit z Příbora. Do Frýdku lze soukromě nebo ve skupinách doputovat z různých směrů. Stačí si na mapy.cz vytrasovat svou jednodenní pouť a v sobotu 1. října časně ráno vyrazit.

Zdroj: diecézní web doo.cz