Pozvánka na pouť do nedalekého Rusína, v neděli 6. srpna ve 12.00 hodin

Milovaní,

přijměte pozvání na pouť do nedalekého Rusína, v neděli 6. srpna ve 12.00 hodin v kapli Navštívení Panny Marie.
Srdečně zvou farnost Hrozová a obec Rusín. Další informace na plakátku.

Je na místě zmínit, že ke kapli mají naši mnozí farníci srdečný vztah. Sluší se připomenout zásluhy dnes již zesnulého krnovské děkana P. Ludvíka Kuse, za německou stranu měl zásluhy na obnově prelát Josef Scharbert, rodák z Hrozové.
V galerii můžete zhlédnout fotografie pořízené paní Dagmar Navrátilovou z posvěcení rekonstruované kaple z roku 1993, ale také fotografie z následujících poutí a setkání v letech 1995, 96 nebo 98. K vidění jsou tak např. biskup František Václav nebo P. Turza.

Detailněji se o obnově kaple můžete dočíst ZDE.

Věděli jste, že papež Josef Ratzinger rusínské kapli požehnal? Právě zásluhou preláta Josefa Scharberta, více se můžete dočíst ZDE.