Diecéze se v pondělí 7. října připojí k modlitbě papeže Františka za mír

Papež František zve v pondělí 7. října k modlitbě a postu za mír. K tomuto úmyslu se mohou připojit i naše rodiny, farnosti a společenství. Biskup Martin zve ke společné modlitbě růžence v 18 hodin v opavské konkatedrále.

Dopis biskupa Martina Davida do farností s pozváním k modlitbě za mír v pondělí 7. října

Bratři a sestry,

v pondělí 7. října, kdy si připomínáme památku Panny Marie Růžencové a zároveň první výročí tragického teroristického útoku v Izraeli, nás Svatý otec zve k modlitbě a postu za mír. V tento den se ve 19:00 hodin rozezní po celé naší zemi zvony, které nás budou volat k modlitbě za oběti konfliktů a za pokoj na světě.

Srdečně vás zvu k vyslyšení této papežovy výzvy. Sejděme se v rodinách, farnostech a společenstvích k modlitbě růžence a spojme naše modlitby v tento den s celou církví. Pokud máte zájem modlit se se mnou, zvu vás na modlitbu růžence do opavské konkatedrály, kde se setkáme v 18:00 hodin. Modlitba bude také přenášena na diecézních sítích, abychom mohli společně vytvořit velké společenství modlící se církve se Svatým otcem.

Děkuji všem, kteří toto pozvání přijmou a připojí se k modlitbě za mír.

+ Váš biskup Martin