Milovaní,
o víkendu 14.–15. září se v poutním kostele Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně koná hlavní pouť. Jejím hostem však kvůli špatnému počasí nebude avizovaný karmelitánský kněz o. Vojtěch Kodet, OCarm., jenž měl během poutního víkendu sloužit mše svaté.

„Přijeďte na pouť k naší nebeské Mamince, zvu na Cvilín všechny její ctitele, všechny lidi dobé vůle,“ říká rektor poutního místa P. Sebastian Gruca, OFMConv, v rámci pozvánky na cvilínskou pouť. Na pouť, která v poutním kostele tyčícím se nad Krnovem proběhne o nastávajícím víkendu, tj. od 14. do 15. září. Tento kostel má dvojí patrocinium – Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Sedmibolestné. A jelikož v liturgickém kalendáři jsou hned za sebou (letos to vyšlo přesně na sobotu a neděli), bývá i program poutě rozdělen do dvou dní.

Již tradičně bude sobotní program sestávat ze mše svaté, adorace, křížové cesty atd., v neděli pak budou slouženy tři mše svaté, přičemž ta odpolední bude v polštině.

Program poutě je následovný:

SOBOTA 14. 9. – SLAVNOST POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE

16.15 Pobožnost křížové cesty

17.00 Mše sv., poté individuální požehnaní ostatky sv. Kříže

18.30 Adorace Nejsvětější Svátosti

NEDĚLE 15. 9. – SLAVNOST PANNY MARIE SEDMIBOLESTNÉ

8.00 Sedmibolestný růženec

8.30 Mše sv.

10.00 Sedmibolestný růženec

10.30 Mše sv.

12.00 Svátostné požehnání

Napsal: Libor Rösner