V týdnu od 06. 10. - 13. 10. 2024 se jako farnost modlíme a prožíváme tyto události:

Neděle 06. 10. 2024 – 27. neděle v mezidobí
Pondělí 07. 10. 2024 – Památka Panny Marie Růžencové
Neděle 13. 10. 2024 – 28. neděle v mezidobí

Aktuální farní ohlášky tohoto týdne

Oznámení:

Úklid kostela bude v sobotu po ranní bohoslužbě, na řadě je skupina č. 1.

Dnešní sbírka je na opravy kostela. Sbírka z minulé neděle byla na pomoc obětem povodní a vybráno bylo 25 075,- Kč. Velké Pán Bůh zaplať za vaše dary.

Dopolední seminář pro seniory bude v pondělí 14. října na faře. Začátek bude v 9:00 hod., všichni jsou zváni. Plakátek je vyvěšen na nástěnce.

Mše sv. v Chomýži bude v sobotu 12. října v 15 hod.

Vyšlo nové číslo diecézního časopisu OKNO. Je připravené v zákristii.

Zapisují se úmysly na měsíc říjen.

Po druhé mši sv. bude na faře kavárna. Všichni jste zváni.

Pozvání k modlitbě růžence za mír

Bratři a sestry,

v pondělí 7. října, kdy si připomínáme památku Panny Marie Růžencové a zároveň první výročí tragického teroristického útoku v Izraeli, nás Svatý otec zve k modlitbě a postu za mír. V tento den se ve 19:00 hodin rozezní po celé naší zemi zvony, které nás budou volat k modlitbě za oběti konfliktů a za pokoj na světě.

Srdečně vás zvu k vyslyšení této papežovy výzvy. Sejděme se v rodinách, farnostech a společenstvích k modlitbě růžence a spojme naše modlitby v tento den s celou církví. Pokud máte zájem modlit se se mnou, zvu vás na modlitbu růžence do opavské konkatedrály, kde se setkáme v 18:00 hodin. Modlitba bude také přenášena na diecézních sítích, abychom mohli společně vytvořit velké společenství modlící se církve se Svatým otcem.

Děkuji všem, kteří toto pozvání přijmou a připojí se k modlitbě za mír.

+ Váš biskup Martin

👉 V Krnově Kostelci v kostele sv. Benedikta začaly od pondělí 7. 8. 2023 restaurátorské práce na kazatelně. Zároveň probíhá oprava varhan. Po dobu opravy se bude hrát na klávesy.

👉 Na farních stránkách naleznete i jiné akce, které se týkají naší farnosti a okolí. Aktuální přehled naleznete ZDE.